Amerika Türkiye’ye Karşı Ne Yapmak İstiyor? Türkiye’yi Neden Rusya’ya Yakınlaştırıyor! (1)

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

 

Amerikan ekonomisi tek kutuplu bir dünyada batmaya başladığı için, iki kutuplu eski dünya düzenine mi dönmek istemektedir? Bunun için mi basit meselelerle Türkiye’yi, NATO Müttefikini  zorlamakta, tehdit etmektedir?

Türkiye bugün, en güçlü olduğu dönemdedir; ihtiyacı olan yüksek teknolojiye sahip, askeri donanımlar da dahil, ihtiyaçlarının yaklaşık yüzde altmışının üzerinde bir oranda kendisi üretmektedir.

Üretmekle birlikte, yüksek kalitesinden dolayı ihraç da etmektedir.

Türkiye, en az Amerikan Ordusu kadar modern eğitimli ve (imkanlar ölçüsünde) donanımlıdır.

Türkiye nüfusun yaklaşık üçte biri üretkendir.

Kadını-Erkeği ile ülke savunmasında ülkesi için ölmenin bir onur olduğunu düşünmekte ve bunu tereddütsüz uygulamaktadır.

Tüm bu verilere rağmen Amerika, bizleri Rusların yanına iterek, Rusların (işgalleri ile) korkutacağını düşünüyorsa;

Türkiye’nin arazi yapısı dağlıktır ve işgali kolay değildir. Türkiye, güçlü deniz gücüne sahip olmanın yanında kendi ürettiği (şimdilik kısa menzilli de olsa)  zırhlı kara araçlarına ve savunma füzelerine sahiptir.

Türkiye’yi işgale kalkışmanın herkes için çok ağır bir bedeli vardır.

Bu bedel; işgalci devletin parçalanmasında olabilir.

Bu Yüce Milletin evlatlarının, “Osmanlı Bitmiş!” dedikleri dönemde dahi, dönemin en güçlü devletleri, İngiliz-Fransızlara karşı, Çanakkale ve Kut’ül Amare’de hangi zaferleri kazandıkları meraklılarınca çok iyi bilinmektedir.

İngilizler, Yunanlıları Milli Mücadele Dönemi’nde Ülkemizde hiçbir sonuç elde edemeyeceklerini bildikleri halde sadece Çanakkale’deki kayıplarının intikamlarını aldırmak için ülkemize getirmiş, zengin Ege bölgesini sorduymuş, insanlarını acımasızca katlettirerek getirdikleri gemilerle götürmüşlerdir. (Bu nedense tarih kitaplarında fazla değil hiç yer almaz)

ABD, hiçbir şartta sarsılmayan, bileği bükülemeyen, bir tehdide pabuç bırakmayan bir Milletin evlatlarının, üstelikte  güçlü oldukları bir dönemde neden bir mercimeğin içini doldurmayan meseleler yüzünden karşısına alır, arkasından bir şey çıkmayacak söylemlerle tehdit eder?

Neden mi?

Devam edecek

www.canmehmet.com

Resim: Web ortamından alınmış alt yazı tarafımızdan hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

Next Post

Amerika'nın Tavrı Neden Değişiyor? Amerika İki Kutuplu Dünya'ya Hazırlık Mı Yapıyor (2)

Cts Ağu 4 , 2018
Önceki Yazı Sonraki Yazı   Amerika’nın, Türkiye’deki beklentilerinde; 16 Temmuz darbesi de dahil hayal kırıklığına uğramasında, son olayların ve bu olaylarda Türkiye’nin dış ve iç siyasetindeki başarılarının bir etkisi olmuş mudur? Türkiye’nin ekonomik manada ayaklarının üzerinde durması, Dünya Bankası-IMF’den kredi taleplerini kesmiş, onlara borçlarını kapatmış; askeri silah-gereç üretir, bağımsız bir […]

Eğitim

↓