Türkiye, 2023 Yılı sonu itibariyle Almanya hariç Avrupa ekonomisinin patronu olacaktır (1)

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

kısa yoldan zengin olmak

 

Bu, haddini aşan bir iddia değil, veriler üzerinden ortaya çıkan gerçeğin göstergesidir. İşte ispatımız:

Ülke ekonomisini yükseltmekle ilgili tespit edeceğiniz bir hedefe:

Sadece üretiminizi veya ürettiklerinizdeki katma değeri artırarak, elde edilecek fayda-gelirle, 10 yılda ulaşabileceğiniz öngörülüyorsa;

Siz bu hedefi, 5 yıla indirmek için, katma değeri yüksek ürünlerle gelirinizi artırmanın yanında; Cari açığınızı/ihtiyaçlarınızın maliyetlerinizi düşürebilirseniz. Bu yolla, 10 yılda alınacak mesafe, 5 yıla düşecektir.

Burada kilit nokta: Enerji maliyetinizi (cari açığınızın omurgasını) lehinize kırmanız ve bu şekilde cari açığınızı, cari fazlaya dönüştürebilmenizdir.

Peki, Petrolü/Yeterli Enerjisi olmayan Türkiye, yaklaşık yılda 50 (elli) milyar dolar olan bu (enerji) açığını nasıl tersine döndürecek ve bu devasa açığı, bir kaynağa dönüştürerek, önümüzdeki birkaç yılda ekonomisine hiç borçlanmadan yüzlerce milyar dolar  kaynak oluşturarak bunu ekonomisine aktarabilecektir?

Şimdi eldeki verilere göre bunu açıklamaya, açmaya çalışalım.

Devam edecek

-Rus uçağının düşürülme nedenini bilen Rusların ve Türklerin bu oyunu gelmemesinin arkasında yatan nedenlerin başında Nükleer Teknoloji ve Enerji vardır.

www.canmehmet.com

Resim/Yazı tarafımızdan düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

Next Post

Türkiye, 2023’de Almanya hariç Avrupa ekonomisinin patronu olacaktır. İşte belgelerimiz (2)

Çar Mar 22 , 2017
Önceki Yazı Sonraki Yazı     18 Eylül 2016 tarihinde, “Top 100“ (*) adlı, dünyanın en büyük 100 savunma ve havacılık şirketi listesi yayınlanır.  Bu listedeki şirketlerimizi ve özelliklerini aramızda kaç kişi bilmektedir? Üzülerek söyleyelim, bir dünya şirketleri olan: Aselsan, TUSAŞ veya THY dahil ülkemizin gözbebeği şirketlerimiz yeterince tanınmamaktadır. Ki, […]

Eğitim

↓