Suriye’nin, İsrail F-16’sını Düşürmesinin sonuçları ile Amerika’nın Bu Bölgeden Çekilmesinden Sonra İsrail’in Yaşayacağı Çaresizlik

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

 

 

Hristiyanlar, asırlarca zulmettikleri Yahudilere, birkaç açgözlü Siyonist’in desteği ile (hayali “vadedilmiş topraklar” üzerine) Filistin’de bir devlet kurdular ve Ruslarla birlikte, Ortadoğu (İslam) ülkelerinin petrolünü ve servetini, acımasıza sömürdüler.

Petrol Bölgelerinin Sömürülmesinde İsrail Devleti’nin Yeri :

“…Ataları oradan 1000 yıl önce, 1500 yıl önce gitmişler ve bir daha da oraya dönmemişler. Orada çok az nüfus, sıfıra yakın nüfus üzerine, orada bir devlet kurmak zorunda kalmışlar. Şimdi böyle pratik olarak baktığınız zaman, zaten kuruluşu diğer ülkelerin kuruluşuna benzemeyen bir ülke, bir de öyle bir ülke,  öyle bir halk ki,  dört tarafı düşmanlarla çevrili yere geldi, sadece bir tarafı denize açtı. Öyle bir planla yaptılar.  Ve orada kendisine bir yurt kurdu. Yani bile bile lâdes dedi. Oraya Arapların ortasına bir devlet kurdu. Şimdi İsrail, hiçbir ülkenin, devletin olmadığı kadar güvenlik riski yaşayan bir ülke. Onun için İsrail 1948’den bu taraf mesaisini, parasının en önemli kısmını, büyük bir kısmını güvenliğe harcamaya başladı. Bunu yaparken de, kendisini batılı ülkelere dayıyor ve batılı ülkelerden güvenlik garantisi arıyor. Başta ABD olmak üzere. (1)

Bu görüşü biraz açarsak :

a) Yahudiler bir devlet kurmayı düşündüklerinde, bu iş için altyapı, hazırlık ve (askeri) imkânları bulunmamaktadır.

b) Batılıların kendi çıkarları için kurdurdukları İsrail Devleti’nin, o bölgede Hristiyan Batı’nın askeri, teknolojik, mali destekleri olmadan yaşaması sıfır ihtimaldir.

c) Hristiyan Batı, Yahudilere (Musevilere) asırlardır, işkence etmekte ve onları dışlamaktadır.

d) Yahudiler, kendilerine kurulan ve kurucularına mutlak bir bağımlılık gerektiren devletin yaşaması için Hristiyan Avrupalılara “amasız” olarak muhtaçtır.

…Bu haliyle İsrail devleti, dünyanın geçici efendilerinin, yani Batı tipi büyümenin temel taşı olan Ortadoğu petrollerini sahiplenme gayesi güden Amerika Birleşik Devletleri’nin batmayan nükleer uçak gemisi konumundadır. (Bu “büyüme” modeli, IMF’nin aracılığıyla Üçüncü Dünya ülkelerine her iki günde bir Hiroşima zayiatına denk bir pahaya mal olmaktadır).

Batı, kendisine ait olmayan toprakları (ülkeyi) Siyonistlere teslim ederken :

Kullanılan sistem pek önemli değil, yeter ki biz Ortadoğu’nun petrollerini elimizde tutalım. Asıl önemli olan bu petrolün ulaşılabilir olarak kalmasıdır” (kaynak : Kimhe John, Filistin ve îsrail, Ed. Albin Michel, 1973, s. 27) şeklinde demeç veren Lord Balfour’dan başka;

“Çok iyi anlamak lâzımdır ki Suudi Arabistan petrolü dünyanın en güçlü iş bitirici araçlarından birini oluşturur.” (kaynak : aynı eser, s. 240) diyen Amerikan Dışişleri Bakanı Cordell Hull’a kadar, aynı politika, İsrail’in Siyonist yöneticilerine aynı görevi yüklemektedir.” (2)

Başlangıcından bugüne kadar, bölge insanlarının “fırsat maliyetleri” de dahil, bu işteki kayıpları yaklaşık 10-12 trilyon dolardır.

Bir başka ifadesi ile; Yahudiler ve Arapların bu maddi kaybının, o topraklarda Yahudilere bir devlet kuran batılı emperyalistlerin kasasına “maddi kazanç” olarak girmiş olmasıdır.

* * *

Yaklaşık 900 Yıl evvel Haçlılar Ortadoğu’yu soymaya geldiklerinde, Müslümanlar ve Yahudiler / Museviler, Haçlılara birlikte karşı koymuşlardır.

Anlaşılan; Yahudilerin atalarının, bugünkü çocuklarından daha basiretli olduklarıdır.

Ancak gelinen noktada batı, sömürü kaynakları azaldığı için iflasa giden merdivenlere hızla tırmanmaya başlamıştır.

Önümüzdeki 20-30 yıl içinde dünya ekonomisinin yeni efendileri, Çin ve İslam ülkeleri olacak ve güçlerinin yanında, çıkarları da azalan Batılılar, eskisi gibi İsrail Devleti’nin yanında yer almayacaktır.

Peki Amerikalılar ve Avrupalılar, İsrail’i bugüne kadar neden desteklediler ?

“İsrail, modern çağımızın en az masraflı paralı askeri olmuştur”

Roger Garaudy’e göre ise,  İsrail’in, ‘Vaadedilmiş Topraklar (!) iddiası da doğru değildir.

‘Efsanelerle örülü bir politikanın ortaya çıkışı ve tesiri’

Garaudy, ‘İsrail Politikasının Kurucu Efsaneleri’ kitabında, ‘İsrail’in Allah’ı yerine, İsrail devletini koyan” politik Siyonizm’in sapmasına işaret etmişti.

Bu görüşünü, ‘İsrail, Mitler ve Terör’ adlı kitabında da sık sık dile getirmektedir.

Bunun yanında, Amerika açısından İsrail, Ortadoğu petrollerine sahip çıkma gayesine hizmet eden en önemli istinat noktasıdır. Ve ‘kendisinin olmayan bir ülkeyi, Siyonistlere teslim ederken’, en önemli amaçları petrolü elde tutmaktı. NATO eski Genel Sekreteri Joseph Luns : ‘İsrail, modern çağımızın en az masraflı paralı askeri olmuştur’ sözleriyle, menfaat birliğini göstermek istemiştir.  (3)

Sonsöz :

İnsanların hırsı ve tamahı, mes’ut olmamalarının tek sebebidir. (Fenelon).

www.canmehmet.com

Resim : https://mic.com/articles/91071/how-the-british-screwed-up-the-middle-east-in-10-classic-cartoons#.wUElKs9jt (Altyazı tarafımızca eklenmiştir).

Kaynaklar :

(1) 16 Haziran 2016 tarihli Gündem programı, saat 08:26. (Konuşmacı : Prof. Haydar Çakmak, Yeniçağ Gazetesi)

(2) Daha fazlası için :  http://www.canmehmet.com/amerika-israili-parali-askeri-oldugu-icin-mi-koruyor-2.html

(3) Medeniyetlerin Ruhus.131. (Daha fazlası için bakınız : http://www.canmehmet.com/israil-ve-kurdistan-pkk-dosyasi-israil-en-az-masrafli-parali-asker-peki-pkk-1.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

Next Post

Halkımız, CHP’nin İngiliz Ve Amerikancılığının Nedenini ve Ortadoğu Planına Olan Desteğini Bilseydi

Cum Şub 16 , 2018
Önceki Yazı Sonraki Yazı     Sıkı Atatürkçü, yazar, gazeteci, siyasetçi Falih Rıfkı Atay’ı (*) nerede ise tanımayanımız yoktur… diyerek,  sözü kendine bırakıyoruz : (29 Eylül 1929 tarihli The New York Times gazetesinden bir haber) Türk Hükümeti, İlerlemenin Gerçek Yolu Olarak, Halkına Amerikanlılaşmasını Emrediyor. (Amerika) Birleşik Devletler’in etkisi, neredeyse hiçbir Amerika’lı bunu farketmeden; Yeni Türkiye’deki, […]

Eğitim

↓