Reina’da katledilen Arap zenginleri ile Rus Büyükelçi suikastı kimlere mesajdır (1)

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

fransız

 

Reina katliamı veya Bilge Rus Büyükelçisi’nin suikastındaki gerçek hiç seslendirilmedi. Amerikalılara Obama’yı neden başkan seçtirdikleri veya Başkan Kennedy’nin öldürülmesi gibi.

İnsan, gözleri ile gördüğünü düşünür. Gerçek öyle değildir.

Gözlerimiz, beynimizdeki tanımlara göre görmektedir.

Evvelce tanımlanmamış bir nesneyi gördüğünüzde, onun ne olduğunu anlayabilir misiniz? Anlayamayız değil mi?

Veya beynimizde tanımlanmamış bir sesi ilk kez duyduğumuzda onun ne olduğunu bilemeyiz. Ancak,  Acı bir fren sesi (evvelce öğrendiğimiz için) bilinenler arasındadır.

Medya, Fransız İhtilali’nde (Toplumlar için önemi anlaşıldığından) o günden sonra habercilik değil, toplum mühendisliği için kullanılmaktadır.

Medya isterse: bir ülkede (serbest seçimler de dahi) dilediğini başkan seçtirebilir veya dilediği yasayı meclisten geçirtebilir.

Demokrasinin beşiği olarak anlatılan (Anayasasız) İngiltere de cumhuriyet (temsili yönetim) var mıdır?

İngilizlerin (sınıflı ülkeleri!)  Lordlar!” (efendiler) Kamarası ile, “Avam” Halk Kamarası hiç dikkat çekmez. Aslında medya da çekilmediği için farkedilmez.

Demokrasi, sınıfsız bir toplum değil miydi?

Öyle tanımlanır ancak, zengin özel uçağı ile havalimanlarında kuyruğa girer mi?

Veya çok zenginler (suç işlediklerinde) onları kaç avukat savunur ve sıradan vatandaşa yapılan uygulamalar onlar için geçerli olabilir mi?

İnönü ile GK Başkanı Çakmak’la (Çocukları) ile ilgili ‘kaza!’lar bilinmez değil mi? Nedeni, gündeme taşınmamış olmasıdır.

Cumhuriyet yönetiminde bir siyaset-devlet adamı (uygulamaları ile) yasalarca korunamaz, eğer, Temsili yönetim ülkede geçerli ise.

Reina (lütfen anlamını araştırınız.) Katliamı açık bir mesaj için yapılmıştır. Bu mesaj, Türk Milleti’nden çok Arap kardeşlerimize yönelik olarak verilmiştir.

Bu günlerde Suudi Arabistan ile Amerika’nın arası açık mıdır, açık ise neden?

Suudiler,  (ifadeye göre) yedi yüz elli milyar dolarlık Amerikan tahvilini satarak Amerikalıları sıkıntıya sokacaklarını söylediler mi?

Ve aynı Suudi kardeşlerimiz Türkiye’ye (büyük baskılara rağmen) yatırım mı yapmakta, yaptıklarında (söz dinlemediklerinde) alenen öldürülüyorlar mı?

Geçenlerde Cumhurbaşkanımız ile birlikte Trabzon’a giden ” Katar Emiri Şeyh Temim Hamad El-Tani”, ülkemize yatırım için mi gelmiş, Batının ekonomik ambargosu karşısında Arap Kardeşlerimiz büyük baskılara rağmen yardımlarını sürdürmekte midir?

Reina baskısında kastedilen Arap kardeşlerimiz, kime ne için bir mesajdır?

Tarihimizde onlarca Türk-Rus Savaşı’na, çatışmalara rağmen Rus Büyükelçisine yapılan suikast, Türklerin, Batıya karşı vermeye başladığı gerçek İstiklal Savaşı’na verdikleri desteğe karşılık olabilir mi? Ki, O Ruslar; asırlardır Boğazlar ile Doğu bölgelerimiz üzerindeki hesapları olmasına rağmen?

Geçmiş hükümetlerin, başbakanların, Ruslara yakınlaşmalarının bir darbe veya idamlarının nedeni olduğunu ne kadar biliyoruz?

Rahmetli Menderes’in uçağının Londra’da düşmesinin bir kaza değil de suikast olduğu gibi?

Amerikan Mandası” Sivas Kongresi’nden gönderilen mektupla olmadı da, 1940’lar da mı oldu? (Bunu ilk kez mi duymaktasınız?)

1918’lerde işgalcilerin tüm derdi, “Kontrol edilebilir büyüklükte bir Türkiye’dir. Bu (küçük!) Türkiye’de her türlü operasyon yapılmalı ve “söz dinler” konumundan çıkmamalıdır.

Çıkarsa ne olmaktadır?

-1908 Darbesi…

-…

-1960…

-1971…

-1980…

-1997…

-2007…

-2012-2013…

-Ve 2016 15 Temmuz İşgal girişimi!

-Dolar kurları ve kredi derece kuruluşlarının baskısı ile artçı depremler!

Batılılar (neden) kendilerinde uygulanan “Başkanlık” sistemine (bizde) karşı çıkmaktadır?

Örneğin, Kraliçenin İngiltere’sinden bir darbe yapabilir misiniz?

Veya Başkanın Amerika’sında?

Ancak, Cumhuriyet Türkiye’sinde aklınıza gelen her an bir darbe yapabilirsiniz…

Hatta

Cumhurbaşkanlarına omuz atabilir, başbakanlara, “P..…k!” diyebilirsiniz.

Güçlü bir başkanın olduğu ülkede bir darbe yapabilir,  siyasesetçilerin onurlarıyla, ülkenin değerleri ile oynayabilir misiniz?

Irak’ın parçalanmasını (Birinci dereceden) Amerikan silahlarından biliriz değil mi?

Gerçeğinde onu indiren (İngiliz-İsrail-Amerikan kuklası) Irak Kesnizani Tarikatı’dır. Gülen olayı’na bu pencereden baktığınızda İslam Alemi’nde oynanan oyunlar daha şeffaf hale gelecektir. Bunun bir benzeri daha önce de Pakistan’da  yaşanmıştır.

 

Gelecek bölümlerden itibaren yukarıdaki sorular (kaynakları verilerek) cevaplandırılacaktır.

www.canmehmet.com

Resim: web ortamından alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

↓