Filistin ve İsrail Dosyası; Kaybedenlerin ‘Terörist!’ Kazananların ‘Hümanist!‘ olduğu bir dünya gerçeği (1)

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Başka bir söze gerek kalmaması için özetlersek; "Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir!" (Winston Churcill, İngiltere Başkanı)
Başka bir söze gerek kalmaması için özetlersek; “Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir!” (Winston Churcill, İngiltere Başkanı)

 

Sorgulanması gereken; Bataklıktaki sinekler, veya insanların sakat  anlayışları değil, sinekler ve sakat anlayışlar nasıl üremekte ve çoğalmaktadır?

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!” Bir yanlışlığı düzelterek başlayalım. Filistin olayında taraflar, “Araplar ve Yahudiler” değil; Sömürülen ve Sömürenler’dir. Ve bir gerçek ancak bu kadar çarpıtılabilirdi.

Bu çarpıtmada elbette en büyük onur!, ‘Tekelleşmiş Sermaye Medyası’na ait olmalıdır.

Bu olay aslında fazla karmaşık değildir.

Bunu bir fıkra ile basite indirgersek;

-Okuldan kaçan liseli aşıklardan erkek olanı boğaz manzaralı bir ağacın gölgesinde sevdiğine aşkını anlatır ve en sonunda;

“Hayatım! seni ne kadar çok sevdiğimi biliyor musun?” dediğinde, Liseli genç kız,

-“Ya! Peki, bana olan bu sevgin nerede noktalanacak?” der.

Nerede noktalanacağını, bilenler bilmeyenlere anlatırlar herhalde!

Çok uzun bir yolculuğa çıkmadan evvel, son sözü baştan söyleyelim;

-“Avrasya’nın efendisi dünyanın efendisidir ve bu efendiliğe götüren stratejiler kan, petrol ve ıslak banknotların mürekkebiyle lekelenmek zorundadır ve bunların üçü de geniş Avrasya kıtasının bataklık ve çöllerinde bulunur..” (1)

Devam edecek…

Resim; Web ortamından alınmıştır.

(1) Irak Savaşı Sonrası Ortadoğu, Derleyen Bülent Aras. İstanbul: Tasam Yayınları, 2004. (Makale; Avrasya’da ABD’nin Macht-politik’i (Güç Siyaseti) ve Büyük Ortadoğu’nun Yeniden Şekillenmesi Vassilis K. Fouskas, sahife, 27

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

Next Post

Filistin Olayları ve İsrail Devletinin kuruluşu kontrol edilen medya ile dünyaya ters yüz edilerek aktarıldı (2)

Çar Ara 11 , 2013
Önceki Yazı Sonraki Yazı Aramızda kaç kişi bir Yahudi ile bir Siyonist’in farkını bilmekte; kaç kişi, Yahudilerin bilgi-para birikiminin kaynağını tahmin edebilmekte ve kaç kişi, Arap-İsrail Savaşı’ndaki gerçek tarafları görebilmektedir? … Bu dizinin ana teması, Araplar, Yahudiler veya diğer bölge insanları değildir. Ana tema: Araplar ve Yahudilerin de içerisinde olduğu […]

Eğitim

↓