Dizi – Halifenin Düşüşü

2
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

http://www.sonartmedya.com//diziler/halifenin-dususu-2

http://www.kanala.com.tr/programicerik.asp?id=294

http://hdpaylas.com/halifenin-dususu-tum-bolumler-izle-2013-08-19/

Konu : “HALİFENİN DÜŞÜŞÜ” isimli dizi filminin tanımı;

“…Katar’da merkezi bulunan Echo Media, 2008 yılı başlarında Nihavend Tarihı araştırmalar Merkezi aracılığıyla Osmanlı Devleti’nin son dönemine ışık tutacak kapsamlı çalışma ve araştırmalara başladı. İki yıl süresince çalıştı.

Çeşitli tarih kitaplarını, Türkiye ve Almanya’da bulunan Osmanlı arşivlerini taradı. Mevcut orjinal tarihı belgeleri biraraya getirdi, derin araştırmalar yaptı ve nihayetinde çok özel tarihı bilgi, belge ve dökümanları inceleme fırsatı bularak kapsamlı bilgilere ulaştı. Tarihin zulmettiği padişah Sultan 2.Abdülhamid hakkında bilinmeyen gerçekleri derledi. Gizli ve açık komplolar kuran ayrılıkçı cemiyetleri araştırdı. Bir çok orjinal haritayı, Osmanlı mimarisini, saray fotoğraflarını ve Osmanlı sultanları, aileleri ve devlet erkanının giydiği kostüm ve üniformaları yakından inceleme fırsatı buldu.

Echo Media bu büyük drama çalışmasını gerçekleştirebilmek için oldukça büyük bir bütçe ayırdı. Dizinin senaristliğini tarihi yazıları ile temeyyüz etmiş Mısırlı yazar Yüsri el-Cündi üstlenirken, yönetmenliğini ise usta yönetmen Muhammed Aziziyye yapmıştır. (yazının tamamı için bakınız; http://www.sonartmedya.com//diziler/halifenin-dususu-2 )

 **

Sultan 2. Abdulhamit Han zamanında Osmanlı Devleti’ni içeriden ve dışarıdan kasıp kavuran olayları tüm tarafsızlığı ile gün yüzüne çıkararak gerçek tarihle yakından tanışmamızı sağlayacak.

Halife’nin Düşüşü; devletin en buhranlı döneminde yönetime gelen 2. Abdülhamit’in devletin yıkılışını 33 yıl geciktirecek kadar zeki bir siyaset geliştirmesini ve içeriden devleti yıkmak isteyen teşkilatlanmalar ile batı devletleri, Siyonizm ve masonlar arasındaki ittifaklara karşı verdiği zorlu mücadeleyi konu almaktadır.

Sarayda dönen oyunların yanı sıra Fransız İhtilali sloganları altında ortaya çıkan hürriyet, ilerleme ve değişim talepleriyle Avrupa devletleri ile işbirliği yapan vatan hainlerini bir çatı altında toplayan Jön Türkler hareketlerini izleyenlerle buluşturuyor.

İzlenebilecek web siteleri : www.hdpaylas.com , www.tvarsivi.com

2 thoughts on “Dizi – Halifenin Düşüşü

    1. İlgilenenler için, bahsekonu yazıya belirttiginiz web adresinizi kaydettik. Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPAM ENGELLEME SORUSU

*

Next Post

Yıl 2023, Yaraları kapanan Arslan ayağa kalkıyor (1)

Sal Ağu 13 , 2013
Önceki Yazı Sonraki Yazı Yıl 2023, Arslanın aldığı ağır yaralar kapanmıştır. Arslan ayağa kalkmış, vakurla geleceğe bakmaktadır.   Biz NATO’ya ilk kez 1854’de girdik. 1952’de değil. Bu; Arslan’ın parçalanmak üzere kafeslendiği yıldır. Batı, Doğu ülkelerinde demokrasiyi istemez. Bilgi toplumu olmanın yolunun demokrasiden geçtiğini bilirler. Bir bildikleri daha vardır. Demokrasinin olmadığı […]

Eğitim

↓